Novinky


11.4.2005 - Další povídka s názvem Pomsta -zde- .     

23.3.2005 - Tady si můžete přečíst moji novou -povídku-.

27.2.2005 - Další tapeta > zde .(snad se Ti bude líbit, Jeanette)

16.2.2005 - Tapeta od Mahoneye > zde.

26.1.2005 - Článek o W.E.Johnsovi najdete > zde.

23.12.2005 - Fotka člena našeho klubu Mahoneye zde.

24.12.2004 - Šťastné a veselé Vánoce všem čtenářům Bigglesovek a všem návštěvníkům těchto                stránek přeje redakce stránek biggles.unas.cz .  

17.12.2004 - Chci se s vámi podělit o novou povídku kterou jsem napsal.Je to o českých pilotech ze smyšlené letky za první světové války.Budu rád když si povídku přečtete a zhodnotíte mi jí.Najdete ji >zde<.Mahoney

12.12.2004 - Do sekce Přátelé doplněn Jock McLannock z knihy ...ve Španělsku. Mahoney

8.12.2004 - Po ještě delší době aktualizace a sice nová podsekce kterou naleznete v letadlech.Mahoney

12.1.2004 - Po hodně dlouhé době další nové články. Otto Jindra v nepřátelských pilotech a Baraca v přátelských.

22.11. - Přibyly fotky ke Fonckovi a Guynemerovi v přátelích > seriálu.

24.10. - Záhada o Gingerově jméně zde.

¨Kdyz jsem si pred 14 dny kupoval knizku Orchideje pro Bigglese, mel jsem radost, ze mam dalsi do knihovny, ze mam porad vsechny, ktery vysly. Problem byl v tom, ze kdyz jsem precetl 50 stranek, objevil jsem 4 dvojlisty, ktery nebyly potisteny, proste vada tisku knihy. Knizka je od Riopressu, takze jsem tam zasel, s tim, ze mam tenhle problem a prijemne me prekvapili, protoze tam se mi jeste omluvili a knizku bez problemu vymenili. Chtej bych vsem sdelil, ze jsou solidni, takze muzeme byt radi, ze Bigglesovky vydava takovahle firma!!"

Jinřich Poledna

6.10. - Jindra Poledna na fotkách zde.

24.9. - Takže, obrázky několika člen našeho klubu: Katka - Jeanette, Pavla - Stella, Martin, Martin podruhé a já Tadeáš... Prosím ostatní členy aby taky poslali foto! 

14.9. - Další tapeta Tomáše Vejvody zde.

3.9. - V úterú 9.9. v 19:15 > www.xchat.cz > Pokec a Zábava > Biggles... témata jsou: Biggles padl do pasti, Ginger a Biggles a zlaté dublony

21.8. - Tomáš Vejvoda nám udělal první Bigglesovskou tapetu, kterou stahujte zde. Kdybyste měl někdo chuť, zkuste taky něco vyrobit. Jinak v této prázdninové době doporučuji projet celé naše stránky a číst třeba články. Určitě jste je nepřečetli všechny. Někdy mě až překvapuje, co tu máme... :) A teď opravdu , když někdo nemáte co dělat, zkuste něco vyrobit a poslat mi to. Copak je to tak těžký? Zabavíte se a ještě uděláte radost druhým. Musíme přispívat všichni, ať to tady trochu funguje.

7.8. - Koukal jsem, že nám nějak hapalo Diskuzní fórum... jestli to nenahoděj, tak se kouknu po novym... Jinak je rozšířena nabídka nakladatelství. v brzké době (10.-15. srpna) má vyjít Biggles mužem zákona.

28.7. - Tak, dnes je velký den pro náš web. Kdo si ještě nevšiml, ať se koukne úplně doleva, dospod menu. Nakladatelství Toužimský&Moravec udělalo pro naší stránku speciální nabídku. Když si u nich budete objednávat nějakou knížku, dostanete jí o 20% levnější! Není to super? Díky jim! Nabídku brzy rozšířím, zatím jsem tam dal jen bigglesovky, ale brzy toho tam bude mnohem víc. Měli by přibýt i komentáře k jednotlivým titulům

A ta poslední záložka je upravena do formátu *.jpg, takže by se vám měla stáhnout cobydup.

23.7. - Tomáš V. trochu upravil to logo na titulní stránce a poslal mi svojí vyrobenou záložku, kterou si můžete stáhnout zde (a zadní část zde). myslím, že hodně praktický je ten prostor na zadní straně, kam si píšete přečtené Bigglesovky. Kdyby kdokoliv z vás vyrobil taky nějakou záložku, tak sem s ní.

22.7. - Po dlouhatánské době konečně aktualizace. Na úvodní stránce jsme si mohli všimnout nového loga od Tomáše Vejvody a od stejného autora nám přibyly dva články o spojeneckých pilotech. Další novinkou je, že si již brzy budete moct stáhnout naše exklusivní záložky. Bude jich 7, na každé bude jiné letadlo. přemýšlím, jestli o ně mám udělat soutěž anebo je dát volně ke stažení.

9.7. - Už dnes si můžete přečíst stručný obsah nejnovější knihy Biggles tápe ve tmě od Tomáše P. ( kategorie "knihy" )

8.7. - Dneska jsem na hlavní stránce přidal nový obrázek. Kvůli autorským právům jsme museli odstranit to "B" v křídle, takže už ho tu asi neuvidíte. Teď o prázdninách budou aktualizace trochu řidčí než v průběhu roku. Tak to prosím omluvte...Všichni jsou na dovolených, takže nikdo neposílá příspěvky...

3.7. - Dnes se přidal slíbené odpovědi na megakvíz, které najdete u samotného megakvízu úplně dole. Druhé slibované dílo se trochu opozdí, protože autorka je na dovolené a já potřebuju něco objasnit.

30.6. - Menší článek v sekci " kvízy a články ", v 1. polovině tohoto týdne dodám odpovědi k tomu gigakvízu a očekávané Bigglese v ohrožení a Biggles píše dopis.

26.6. - Tak dneska je tu další kvíz a to od našeho šéfredaktora Tomáše. Má neuvěřitelných 89 otázek. Z každé knížky je tam jedna otázka. Opravdu skvěle udělané! ( otázky jsou dost těžké ). Odpovědi dodám později. Dále přehled zemí, které Biggles navštívil, taky od Tomáše, ale Vejvody. . A abychom nemuseli kvizy načítat přes novinky, najdete na úvodní straně uprostřed odkaz.

23.6. - Takže 2 nové spojenecké piloty do seriálu.

17.6. - Ve čtvrtek 19.6.2003 v 19:30 hodin by se měl konat další sraz na chatu. www.xchat.cz > sekce Pokec a zábava> místnost Biggles. Případné dotazy směrujte k Jeanette. Tomáš Vejvoda dodal svůj kviz, tak si ho zkuste zde. Díky mu. Asi budeme muset udělat rubriku kvizy, jestli nějaký ještě přibydou.

13.6. - Objevil jsem super kviz na způsob hry "Chcete být milionářem". Odkaz je zde. Dále opravení některých detailů.

9.6. odpoledne - Tak chronologický seznam najdete v sekci "knihy" nebo zde.

9.6. - Dnešní dopolední zpráva je zatím informativní. V brzké době začneme vyvíjet další odkaz do našeho hlavního menu. a bude to "Nakladelství" a nebo "T&M". Ty tady totiž budou mít také své zastoupení ( možná se zkusím dohodnout i z Riopressem ). Ještě dnes odpoledne, nebo možná zítra ráno by tu měl přibýt přeložený chronologický seznam knížek ( ten, který se nabízel v diskuzi ).

31.5. - Další dva piloti do seriálu o spojencích, dále jsou doplněny stroje, na kterých létali němci ( v seriálu o nepřátelských pilotech), a ještě je tady takový bonbónek. 

    Zkuste si své znalosti o pozornost. Četli jste bigglesovky skutečně pozorně? Tak na tomto odkazu: http://www.biggles.unas.cz/obrazkovy-kviz.htm najdete 7 ( myslím si, že dost těžkých ) otázek pro opravdové znalce. ( Odpovědi na ně zde ) Tímto bych Vás chtěl taky nabudit, abyste zkusili nějaké otázky vymyslet sami ( nemusí obsahovat obrázky ) a posléze mi je poslali. Až jich bude třeba 30, tak je zveřejníme a uděláme si tak velký kviz. Otázky můžou být i s výběrem odpovědí. 

    Jinak mě nikdo, kromě Tomáše Vejvody, nezásobuje článkama, tak se začněte snažit : ). Příští týden jedu na ŠvP, takže to zase do víkendu nebudu, tak doufám, že až se vrátím, bude mi email přetékat zprávami od Vás, hlavně redaktorů.  Tak dneska to bylo trošku  obsáhlejší. Bigglesovi zdar!

26.5. - Tak dnes jsou přidány fotky pilotů v seriálu nepřátelských letců 1. sv. války a dva nepřátelé.

22.5. - Dneškem se otevírá podsekce " Spojenečtí piloti 1. sv. války ", kterou naleznete v sekci "přátelé". Zatím v ní jsou dva kousky. Další aktualizace bude až v pondělí, neboť jedu na turnaj.

21.5. - Tak jak už sem psal v diskuzi, vše je zase ok. Zatím jsem dnes přidal Paula Crontfelta a Von Döringa do sekce nepřátelé. Jak jinak než od Tomáše.

13.5. - Na požádání zde dáám přímý odkaz na stažení chronologického seznamu Bigglesovek v angličtině. Stahovat můžete ZDE.

12.5. - Tak začíná další týden a já tu pro Vás mám dva poslední piloty do seriálu "Piloti 1. sv války". Někdo možná ocení další fotografii Tiger Motha. Jo a ještě jsem zapomněl uvést Marcela Brissaca z 5.5., ten je tady taky. A poslední novinka - V úterý 13.5.2003 v 19:00 hodin by se měl konat další sraz na chatu. www.xchat.cz > sekce Pokec a zábava> místnost Biggles. Případné dotazy směrujte k Jeanette.

7.5. - Našel jsem dost pěkný obrázek Ericha von Stalheina, který najdete zde, nebo na http://erichvonstalhein.0catch.com/

5.5. - Neuvěřitelné se stalo skutečností!  a inspektor Gaskin v sekci "přátelé"

4.5. - Tak sem zpět a spolu se mnou taky další dva díly do našeho seriálu o Pilotech 1.sv. války... :-)

1.5. - Tak dneska se otevírá nová podsekce skupiny "nepřátelé" a to " Piloti 1 sv. války ". Najdete tam určitě zajímavé informace o esech 1. světové války. Všechny materiály do tohoto odkazu dodal Tomáš Vejvoda, za což mu moc děkujeme.

29.4. - 2. verze obsahů knih ke vzdušnému komodorovi a bitvě o Anglii. A za 2. si všiměte, že jsem trošku sjednotil knihy ( i díky stížnostem ), takže, teď by měla 1. část knih vypadat stejně. Takhle to budu postupně dodělávat a všechny budou stejné a budou mít svůj obrázek obálky!!!

28.4. - Bratři Richthofenové nově od Tomáše Vejvody.

25.4. - Tak dnes jsem sem přidal /myslím si že finální/ animace ( čudlíky ) do menu. Snad se Vám budou líbit.

23.4. - Po dlouhé době je tu alespoň jeden článek a to o Lerouxovi z Biggles v Africe

11.4. - A jak jsem slíbil, máme tady nové malé animace v menu, kde si vybíráte sekci.

9.4. - Dnes ještě nic, ale na zítra nebo pozítří připravujeme drobné zlepšení grafiky.

7.4. - Biggles a tajemný vetřelec.

1.4. - Tak, ač to tak dneska moc nevypadá, na webu jsem dělal pěkně dlouho. Opravil jsem nějaké odkazy přímo v sekci novinky, zrekonstruoval náš klub. Přidal 2 články od našeho nového redaktora Honzy Rolence. 1. si můžete přečíst tady a 2. tady. Jinak na čtvrtek 3. dubna chystáme v 19:30 chatový sraz na www.xchat.cz > sekce Pokec a zábava> místnost Biggles. Těšíme se na Vaší návštěvu.

31.3. - Jistě jste si všimli nové, přehlednější vazby stránek, za kterou vděčíme jen a jen Jindřichu Polednovi, který je v našem klubu. Jinak jsou tu nově další dvě knihy, tentokrát Biggles v Antarktidě a Biggles a Bermudský trojúhelník.

26.3. - Dvě nové recenze knih¨ - Biggles v podsvětí a Biggles a kájicný zloděj.

18.3. - Opět další dva nepřátelé - Nicolo Ambrimos - Sultán a Yashnowada

17.3. - Tak do klubu se nám zapsala první dívka, a přibyli další dva nepřátelé.

16.3. - Tak dnes tady máme zajímavý článek o Bgglesovi a jeho vztahu k ženám. článek najdete v sekci "přátelé". V brzké době přineseme několik nepřátel a obsahy knih.

15.3. - Ode dneška zase konečně fungujem. V přátelích je Abdullah ibn Abu, obrázky jsou u velkého lovu a modrého nebezpečí ( v knihách ).

19.1. - Pár nových recenzí na knihy.

17.1. - Wilkinson v přátelích... po dlouhé době...

12.1. - Thom v nepřátelích.

10.1. - Moc se omlouvám, za dlouhou pauzu. Dnes sem přidávám další obsahy a zpravil sem nějaké stránky, na které Vám nešlo kliknout...

5.1. - HORKÁ ZPRÁVA: VE ČTVRTEK 9.LEDNA V 19:00 SE KONÁ 1. SRAZ NA XCHATU. www.xchat.cz > pokec a zábava > Biggles. Pozdě, ale přece se objevují další obsahy knih.

4.1. - Včera jsem to nějak nestihl, a dnes nepřidávám knihy, ale 5 nepřátel od Tomáše!

2.1. - Jak sem včera slíbil, tak dnes činím. 4 obsahy v " ...knihy ". ".

1.1. - První zpráva tohoto roku: 4 recenze knih od Tomáše (včetně Biggles a Modrý měsíc (!)). Od této chvíle budu každý den ( po dobu asi pěti dnů) přidávat po čtyřech recenzích denně.

30.12. - Jedním z posledních příspěvků tohoto roku se stal král Hara v " ... nepřátelích " i s obrázkem. Jinak další nové obrázky... Biggles a arabská nafta a Chungové.

27.12. -  Na zkoušku sem nafotil pár obrázků z knih. Mrkněte se na obsahy Biggles na domácí frontě a Bigglesova letecká společnost v sekci " ... knihy ". Sekunder přibyl v nepřátelích (i s obrázky).

25.12. - Noví nepřátelé z knihy Biggles a Modrý měsíc. Upravení zprzněného článku o Zorotovovi. :o)

24.12. - Pracujeme i o Vánocích a tak tady máme článek o Borisi Zorotovovi. :-)

22.12. - Přibylo 5 obrázků nejnovějších knih (včetně modrého měsíce), dále je tu článek o plukovníku Raymondovi v sekci " ...přátelé " .

21.12. - Upravil sem letadla. Měli by se už načítat obrázky všech strojů.

20.12. - Po delší době něco přibylo. 6 recenzí na knihy od T&M opět od Tomáše.

15.12. - Právě vyšla kniha " Biggles a modrý měsíc " od nakl. Riopress. Kdybyste nám kdokoliv chtěli zaslat naskenované obrázky z bigglesovek nebo titulní stránky ve větším rozlišení, tak určitě napište.

14.12. - Dnes na webu nic moc nepřibylo. Ted´ sem na to totiž sám, protože Tomáš doplňuje  ve zlínské Delvitě zeleninu. Ale asi si prohlídnu bigglesovky, které mám a pokusím se naskenovat nějaké obrázky...

12.12. - Tak! Máme tu kompletní názvy letadel, tři nepřátele (od Tomáše) a BONUS - knihy, které vyjdou příští rok!!! (V sekci knihy

9.12. - Dnes večer se mi skutečně nechtělo na počítači nic dělat. Ale abych nezastavil náš pokrok, přidal sem článek Olsena do nepřátel. Jdu číst Biggles od 266. letky.

8.12. - Podařilo se mi jakž takž roztřídit letadla. Kdybyste nešli nějakou chybu v zařazení tak mi napište, protože si u některých typů nejsem jistý. A mám pro Vás BOMBU!!! Máme svojí vlastní knihu návštěv! Rychle ji běžte vyzkoušet do sekce Email/forum!!! Dále jsem trošku zprofesionalizoval stránky přidáním stylů css. - ze sekce "Letadla" se pomalu stává chlouba stránek...

7.12. - Dnes jsem se tedy opravdu snažil! Máme tu článek o Cetezulovi v sekci nepřátelé, je zprovozněn i náš klub a hlavně, konečně vypadá i trochu k světu naše úvodní stránka!

5.12. - Změnil jsem (myslím, že vylepšil) titulní stránku, přidal článek k nepřátelům ( Holman Larta ) a importoval několik drobností, které by měli usnadnit orientaci. Dostali jsme se i na www.atlas.cz. Ať  Vám Mikuláš přinese nějakou knížku!!! :)

4.12. - I www.seznam.cz zařadil náš odkaz do databáze, dále jsem psal na www.atlas.cz též o zařazení odkazu. Dnes vyšla kniha BIGGLES A POTOPENÁ LOĎ. Připravuji novou sekci " ... Klub ", kde budou členové naší komunity, do které se můžete ( samozřejmě zdarma ) přihlásit i Vy. V tabulce budou vypsány nějaké zajímavé údaje (nej. postava...).

3.12. - Na www.centrum.cz mužete najít náš odkaz. Do vyhledávače zadejte např. Biggles a zobrazí se Vám několik odkazů včetně našeho. Dalších 10 popisů knih.

1.12. - Konečně!!! Webzdarma zprovoznil náš server. Pokusím se importovat další obsahy knih, jinak jsem neobdržel jediné hodnocení a to mě mrzí!!! Jen pište, pište! Brzy přivítáme 20. návštěvníka... Uvažujeme o tom, že někdy přidáme informace o W.E. Johnsovi.

26.11. - Dnes večer začaly fungovat naše "nouzové" stránky. Nejsou zde zatím obsahy knih, které přibudou až se webzdarma vrátí do normálu.

24.11. - Přibývá několik letadel. Stránka je mimo provoz, protože náš server kontroluje disk.

23.11. - Po týdnu přidávám několik recenzí z dílny Tomáše P. Dále připravuji popis několik "přátel". Máme tu dokonce i nové počítadlo!!!

17.11. - Do sekce přátel jsou dodáni 3 největší přátelé + sám Biggles, do nepřátel přibíráme zajímavé informace o Erichu von Stalheinovi a seznam nepřátel podle knih (v budoucnu i jejich bližší popis). Naše největší slabina - "Knihy" dostávají stručný obsah několika knih ( budeme se snažit Vám nejdříve dát stručný popis od všech knih, posléze je budeme zdokonalovat)

15.11. - Přidány obrázky letadel do sekce "letadla". (Je to jen dočasné opatření, později budou letadla seřazena do několika kategorií a přidáno několik obrázků od každého druhu)