BIGGLES A ŽENY

   

Ženy nemají v dobrodružstvích Bigglese žádné velké místo. Kapitán W.E. Johns byl v romantických příbězích jeho čtyř hrdinů s ženami velmi skoupý. Začněme u Bigglese: jeho osudová romance s "láskou života" Marií Janis je známa z několika svazků (Biggles – Návrat velbloudích stíhaček). Nachází ale také slova uznání pro odvážnou kněžnu Mariettu (Biggles padl do pasti), která mu zachraňuje život, ale on zůstává chladný a jen u slov díků a chvály. Ale i tak je to více než v případě princezny Mariany z Mosyru (Biggles letí na jih). A pak je tu i nápadně krásná pilotka Stella Carstairs (Bigglesova letecká společnost), která se o Bigglese velmi zajímá, ale kterou doslova posazuje do taxíku a nechává odvézt bez naděje domů. V tomto příběhu říká Ginger podezíravě Bigglesovi, který mu vypráví o Stelle:"…to jsem ani netušil, že se oslovujete křestními jmény…" Od krásné Juanity (Biggles letí kolem světa), která mu líbá ruku, si Biggles alespoň ponechává růži… Pozoruhodné rozhodnutí činí (Biggles pátrá v minulosti), když musí volit mezi ohroženou dívkou (ze které se nakonec vyklubal chlapec) a ohroženým poštovním holubem. Volí holuba, neboť …přece jeho povinnost a jeho úkol musí být na prvním místě"!

Algy se zoufale zamiluje (Biggles letí kolem světa) do dcery bolívijského presidenta, Consuely Garcia. To způsobuje Bigglesovi starosti: "…když se s ní nechce oženit!"

            Když se Ginger zamiloval do Jeanetty Ducoste, vydržel tento vztah až do konce příběhu (Biggles padl do pasti). Po splnění úkolu s ní chtěl Ginger ztrávit mimořádnou dovolenou, ale pak už o Jeanette neslyšíme… O něco dříve obdivoval Ginger v příběhu Biggles v jižních mořích lovkyni perel zvanou Úplněk.

            A pak Bertie. Při jeho vstupu do Bigglesovek (Biggles a bitva o Anglii) byl charakterizován jako "měkota", "smeták", "slaboch", v anglickém originálu jako "Cissy Lissie", "dumb-bell" či "dude". Ženy ho vůbec nezajímají. Když slyší o Bigglesově romaci s Marií, komentuje to šokován sarkasticky: …"Dívka? To ne! Tomu nemohu věřit!" (Bigglesovo drama v Čechách). V baru Francisko ihned odstrkuje tanečnici, která si mu neočekávaně sedla na klín. Biggles později prohlašuje na jeho omluvu: "On se prostě žen bojí. Já nevím proč. Někteří muži už jsou takoví."  

 

Kratší verze tohoto článku s úpravou Honzy Rolence zde.